booking
security parking

Free WiFi

wifi

RESTAURANT
AIR CONDITIONED

air-conditioned

Zoo Brno

Zoo se rozkládá na 65 ha v Brně-Bystrci, blízko Brněnské přehrady. Chová zvířata všech kontinentů světa kromě Antarktidy. K nejatraktivnějším patří tygři a levharti, vlci kanadští, lední medvědi, klokani, šelmičky surikaty a vzácní koně Převalského. K vidění jsou také nové expozice: Tygří skály, Tropické království nebo Dětská zoo. Zejména v letních měsících pořádá zoo řadu akcí pro děti i dospělé.
 
 
imageimageimageimageimage

Westernové městečko – Šiklův Mlýn

V údolí říčky Bobrůvky na Českomoravské vysočině vzniklo westernové městečko, připomínající Ameriku konce 19. století. Táboření má na tomto místě již téměř stoletou tradici. Dnes ve velkém zábavním parku naleznete kovboje a indiány, saloon i pravé nádraží s vlakem Union Pacific. Podle původních vzorů vznikl kostelík se hřbitovem, šerifský úřad, vězení či herny a městské lázně. V městečku o rozloze více než 50 ha se můžete seznámit se životem na Divokém západě v době jeho osídlování: uvidíte kovboje, zlatokopy, pistolníky, tanečnice, sedláře. Rovněž poznáte život a zvyky původních obyvatel Ameriky - indiánů. Mezi mnohé atrakce patří rodeo, ukázky westernového ježdění, práce s bičem a lasem nebo představení o přepadení městečka a jiné příběhy. Součástí areálu je malá ZOO, kde žijí například medvídci mývalové, bizoni a dikobrazi.
 
 
 
imageimageimageimageimage

Westernové městečko Boskovice

Westernové městečko vzniklo v místě bývalého pískového lomu, který svým vzhledem velmi připomíná prostředí divokého západu. Městečko nabízí několik druhů atrakcí pro děti a pro dospělé. Mezi nejlákavější již tradičně patří amfiteátr, kde se hrají divadelní představení na motivy známých westernových příběhů. Mezi další atrakce patří rodeo aréna Buffalo Billa, traperská pevnost a indiánská vesnice.
Atmosféra Western parku Boskovice vás dokáže pohltit natolik, abyste si na chvíli mysleli, že jste pravý cowboy nebo nespoutaný indián. Komediální divadelní představení v přírodním amfiteátru s krásným vodopádem dodá indiánským a kovbojským příběhům to pravé kouzlo.
 
 
imageimageimageimageimageimage

Vranov u Brna

Vranov u Brna je známým a hojně navštěvovaným Mariánským poutním místem, jehož historie sahá až do 13. století. Je zde barokního kostel Narození Panny Marie s rodovou hrobkou Liechtensteinů. Ke kostelu náleží i klášter řádu sv. Františka z Pauly. Krásný výhled do okolí.

imageimageimage

Vodní mlýn ve Slupi

Tato unikátní technická památka vodní mlýn v obci Slup (jihovýchodně od Znojma) je připomínána už v 16. století. Dnes národní kulturní památka byla přestavěna v pozdní renesanci, kdy byla Slup ostrovem obtékaným dvěma rameny Mlýnské strouhy. Má čtyři vodní kola a je tak největší vodní mlýn na Moravě. Uvnitř je expozice vývoje mlynářství a mlynářské techniky od nejstarších dob, včetně provozuschopného mlýnského zařízení jenž je uváděno v činnost vodními koly. Mlýnská strouha je technickým dílem ze 13. století, která přiváděla vodu nejen do mlýnů, ale i do soustavy Jaroslavických rybníků.

imageimageimage

Vídeň

Vídeň je hlavní město Rakouska. Leží na řece Dunaj a se svými 1,7 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
 
Největším muzejním komplexem ve městě je císařský palác Hofburg, kde jsou kromě interiérových instalací z druhé poloviny 19. století vystaveny některé z panovnických sbírek. Jejich hlavní část se nachází v nedalekých muzeích Uměleckohistorickém, s rozsáhlou galerií starých mistrů, a Přírodovědeckém.
 
Divadlo Burgtheater patří mezi přední německojazyčná divadla, dobrou pověst si drží i Volkstheater a Theater in der Josephstadt. Ve městě působí také velké množství malých scén a kabaretů. Město dalo jméno i tanci období z období největšího rozmachu města - vídeňskému valčíku.

imageimageimageimageimageimage

Špilberk

Královský hrad ze 13. století, přestavěný během 17. a 18. století na barokní pevnost, někdejší nejproslulejší věznice v celé habsburské monarchii zvaná „žalář národů“. Sídlo Muzea města Brna se stálými expozicemi věnovanými historii hradu a města. Veřejnosti jsou rovněž přístupné kasematy, temné prostory v opevnění původně sloužící jako úkryt vojáků, později jako vězení pro nejtěžší zločince. Hrad obklopuje rozsáhlý park s řadou pomníků a s výhledem na město.
 
 
imageimageimageimage

Město Slavkov, zámek a muzeum - bitva tří císařů

Slavkov vstoupil do dějin především jako dějiště bitvy Tří císařů, kdy Napoleon vyhrál nad vojsky ruského cara a rakouského císaře, příměří bylo podepsáno na Slavkovském zámku. Monumentální barokní zámek má 115 pokojů, můžete tam navštívit historické muzeum a shlédnout prezentaci o Bitvě tří císařů. Zámecký park patří k nejvýznamnějším historickým zahradám na Moravě. Bitva se odehrála v blízkém okolí Slavkova: na kopci Žuráň měl Napoleon hlavní stan, dnes tam naleznete pamětní desku. Na kopci Santon bylo francouzské dělostřelectvo, dnes tam stojí bílá kaplička a každoročně koncem listopadu se pod Santonem konají rekonstrukce bitvy. Památník bitvy -Mohyla míru - se nachází na Prateckém kopci, je to 26m vysoký jehlan s malou kaplí uvnitř.
 
 
imageimageimageimageimage

Chráněná krajinná oblast Moravský kras

Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Punkevní jeskyně s možností plavby na podzemní říčce Punkvě spojené s prohlídkou dna propasti Macocha, Kateřinská jeskyně, která je známá unikátními hůlkovými stalagmity, jeskyně Balcarka s bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou a Sloupsko-šošůvské jeskyně, tvořené mohutnými chodbami a podzemními propastmi.

imageimageimageimageimage

Zámek Lednice

Zámek Lednice se nachází v obci Lednice na pravém břehu Dyje, přibližně 12 km východně od Mikulova. Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Lednické panství získali roku 1249 Lichtenštejnové a patřilo jim bezmála 700 let. Lednický zámek se řadí k nejvýznamnějším projevům vrcholného romantismu na území našeho státu a v květnu 1997 byl zapsán do seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO. Do komplexu patří i historický skleník, ve kterém se nachází i nejvzácnější česká skleníková rostlina - strom 300-500 letého cykasu Encephalartos altensteinii.
 
 
 
imageimageimageimageimageimage

Hrad Veveří

Brněnský hrad se vypíná nad Brněnskou přehradou v překrásné krajině Podkomorských lesů. Jde o gotický, někdejší královský a lovecký hrad opředený řadou pověstí a legend, kde se v minulosti vystřídala řada urozených majitelů. Dnes se na Veveří konají kulturní a společenské akce. Pod hradem se nachází jedna ze zastávek parníku.
 

imageimageimageimageimageimageimageimage

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov stojí ve stejnojmenné vesnici jihozápadně od města Loštice na středozápadní Moravě. Působí dojmem dobře zachované středověké památky, jeho současná podoba však pochází z romantické přestavby z přelomu 19. a 20. století. Patří mezi nejnavštěvovanější památky v České republice a je vyhledávaným místem filmařů.
 
Hrad byl založen na přelomu 13. a 14. století, jeho prvním známým majitelem byl Búz z Búzova. V průběhu třicetileté války sloužil Bouzov jako císařská pevnost a vězení pro švédské zajatce. Roku 1649 hrad koupila Eugenie Podstatská z Prusinovic, její syn ho roku 1696 prodal řádu německých rytířů. Tomu hrad patřil až do roku 1939, kdy jej zabavili nacisté, v průběhu druhé světové války byl předán do správy tzv. Hlavního hospodářského a správního úřadu SS se sídlem v Berlíně a sloužil jako skladiště zabaveného majetku. Po druhé světové válce byl hrad zkonfiskován československým státem. Ve státní správě je dosud.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Hrad Bítov

Bítov je jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů naší země (první písemná zmínka k letům 1061, 1067). Jedinečné je již jeho umístění v krajině: leží na ostrohu obtékaném ze tří stran řekou Želetavkou, nedaleko jejího soutoku s Dyjí, v malebném kaňonu tzv. Moravského Švýcarska. Dnes se zrcadlí ve vodách Vranovské přehrady (zbudované k r. 1935), které zatopily obec Bítov v podhradí a které násobí jeho přeludné kouzlo.

imageimageimage

Návštěva vinných sklepů s degustací na jižní Moravě

imageimageimageimage

Dinopark + Zoopark Vyškov

ZOO PARK Vyškov vznikl v roce 1965 a je zaměřen na chov primitivních i exotických druhů domácích a hospodářských zvířat. V současné době chovám kolem 550 zvířat ve 119 druzích nebo plemenech.
 
 
DinoPark je unikátním zábavním parkem pro nejširší veřejnost, zobrazující modely zvířat z druhohorního období v životních velikostech v jejich přirozeném prostředí tak, jak obývala naši planetu před mnoha miliony let. Modely jsou jak statické, tak i robotické, pohyblivé. Všechny modely jsou ozvučené. Součástí parku jsou atrakce podporující edukační funkci parku, 3D kino, dětské paleontologické hřiště, naučná stezka apod.

imageimageimageimageimage

Brno

Brno je počtem obyvatel i rozlohou druhé největší město v České republice, největší a tradiční hlavní město Moravy. Brno je významným administrativním střediskem, centrem české justice, sídlem orgánů s celostátní kontrolní působností a dalších důležitých institucí. Od roku 1998 zde stojí první česká mešita.
 
K nejvýznamnějším dominantám města patří hrad Špilberk a Katedrála svatého Petra a Pavla (známá spíše jako Petrov). Druhým dochovaným hradem na území Brna je Hrad Veveří tyčící se nad brněnskou přehradou. Severovýchodně od městského jádra, tvořeného původním Městem Brnem a vyhlášeného městskou památkovou rezervací, leží stavební památka vila Tugendhat od architekta Ludwiga Miese van der Roheho, zapsaná mezi Světové dědictví UNESCO. K turistickým lákadlům patří také začátek chráněné krajinné oblasti Moravský kras.

imageimageimageimageimageimageimageimageimage

Therme Laa - Termální lázně

Ponořte se do světa plného vody, tepla, světla a hudby. Vodopády, vířivky, barevné světelné paprsky a jemná podvodní hudba očarují Vaše smysly. Termální hala: teplota vody v hlavním termálním bazénu je 34°C, nechte se masírovat proudem vody.
- 1. venkovní termální bazén: vířivky, vodopády a barevné světelné paprsky, 34°C
- 2. venkovní termální bazén: solný bazén s podvodní hudbou, 36°C
- 3. venkovní termální bazén pro aktivní...
Luxusní odpočinkové prostory: zimní zahrada, asijská odpočinková místnost
Tobogán (90m dlouhý)

imageimageimage

Aquapark Vyškov

Aquapark Vyškov nabízí výborné vyžití jak pro děti, tak pro dospělé. V kryté části Aquaparku Vyškov se nachází bazén 25 x 12,5m a mnoho atrakcí jako například masážní lavice, vodní chrlič, vodní hřib a bazének pro nejmenší děti (hrad). Dále jsou v aquaparku 2 tobogány, vířivá vana, finská sauna a solárium. V letním areálu aquaparku se nachází vyhřívaný bazén a dětské brouzdaliště.

imageimageimageimageimage

Koupaliště a bazén Kraví hora - Brno

Sportovní a rekreační areál Kraví hora v Brně Veveří nabízí svým návštěvníkům krytý bazén 25 metrů, krytý bazén 15 metrů, vířivku, parní komoru, venkovní bazén 50 metrů, dětské brouzdaliště, skluzavky, chrliče a vodní stěny. Jde o velmi moderní a architektonicky zajímavý areál.
 
 
imageimageimageimage

Plavecký bazén a aquapark Blansko

Město Blansko nabízí svým obyvatelům a turistům širokou škálu koupacích možností. Krytý plavecký bazén 25x12,5 m je v letním období propojen s venkovním koupalištěm, jehož součástí je i novým aquapark. Venkovní část areálu disponuje novým nerezovým bazénem 50×25 m, ve kterém najdete čtyři plavecké dráhy, 3 skokanské můstky, divokou řeku s houpacím bazénkem uprostřed, 55 m dlouhý tobogán, 14,5 m dlouhou skluzavku, bublinkovou masážní lavici, 4 vodní trysky ve stěně bazénu, 3 chrliče vody, vodní hřib a 2 dnové výrony vody. V obou venkovních bazénech je vyhřívaná voda. V druhé části areálu je široká písečná pláž s dětským hřištěm a 2 plážové volejbalové kurty. Kolem bazénu jsou betonové a travnaté odpočinkové plochy.

imageimageimage

Hrad Pernštejn

Gotický hrad Pernštejn z poloviny 13. století stojí ve východním okraji Českomoravské vrchoviny a bezesporu patří k nejvýznamnějším moravským hradům. Jeho bývalé podhradí tvořil městys. Monumentální stavba Pánů z Pernštejna s jednoduchou bergfritovou dispozicí byla do 16. století několikrát přebudována a především rozšířena, přesto při přeměně na reprezentativní a pohodlné sídlo neztratila svou obranyschopnost.

imageimageimageimage

Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava byla vyhlášena v roce 1976. Nachází se v nejjižnější části Moravy mezi řekou Dyjí a česko-rakouskou hranicí. Lidová etymologie vysvětluje jméno Pálava jako "země spálená sluncem", vzhledem k suchému a teplému podnebí celé oblasti. Přírodovědná i kulturní výjimečnost celého území nalezla své ocenění v návrhu na začlenění do světové sítě biosférických rezervací UNESCO. Stalo se tak na podnět Československého výboru programu Člověk a biosféra v roce 1986.

imageimageimageimage

Brněnská přehrada

Brněnská přehrada je vodní dílo na Svratce. Přehrada vznikla vystavěním hráze na 56. říčním kilometru Svratky a zatopením údolí s obcí Kníničky. Přehrada dříve sloužila jako zásobárna vody pro Brno, k rekreaci a také jako zdroj elektrické energie.
 
Brněnská přehrada je oblíbeným místem rekreace místních i návštěvníků. Po obou stranách je lemována rozlehlými lesy a nabízí tak příležitost nejenom ke koupání a vodním sportům, ale i k turistice a cykloturistice. Častým cílem výletníků je také hrad Veveří, který se tyčí na skále nedaleko Veverské Bítýšky. Lodě jezdí z přístaviště v Bystrci do Veverské Bítýšky.

imageimage